Maminka má svátek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milé děti,

právě jsme oslavili velký svátek všech maminek. Jistě jste jí s tatínkem přály s květinkou a daly jí velkou pusu. Tento týden v oslavě maminčina svátku můžeme ještě pokračovat. Každý den si s ní můžeme hrát nebo jí s něčím pomáhat.

 

1. Dnes si můžete mamince sednout na klín a říkat jí, co má nejkrásnější (Maminko, máš nejkrásnější oči. Smějí se na mě celý den. Líbí se mi tvůj úsměv...) – dobře si maminku prohlédni a na nic nejkrásnějšího nezapomeň. Pokud už nebudeš vědět, jistě ti poradí sourozenec nebo třeba tatínek…
 

2. Pozoruj maminku celý den a zkus poznat, co dělá maminka doma ráda. Můžeš o tom nakreslit obrázek. Malé děti mohou nakreslit maminku tak, jak umí. Obrázek si můžete uložit do knížky, kterou si tvoříte.
 

3. Můžete si zahrát hru „Na dospěláky“. Domluvte se s maminkou, že na chvíli bude holčička a vy budete maminky nebo tatínci.
 

4. Blíží se doba, kdy se vrátíme do školky. Na zahrádce už na vás čeká připravený záhon na rostlinky, které už dlouho pěstujete. Paní učitelky se těší, jak se záhon zazelená, až je zasadíme do hlíny.
 

5. Předškoláci si mohou vyplnit dvojstranu v pracovním sešitě „Svátek matek“.
 

6. V pondělí si s sebou do školky můžete přinést celou knížku, kterou jste vyráběly a ukázat ji všem dětem. Moc se těšíme na vaše vyprávění.
 

Přejeme vám všem krásný poslední týden bez školky a v pondělí se konečně uvidíme! Vaše paní učitelky.

Máma a dítě